Spotkanie z rysownikiem J. Royer'em

Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie z przyjemnością zaprasza

Rysownik Jérémie Royer na 23. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

oraz na 11. Festiwalu Conrada w Krakowie

Jérémie Royer, autor rysunków do powieści graficznych « Audubon. Na skrzydłach świata » i « Darwin. Jedyna taka podróż » (Wydawnictwo Marginesy) spotka się z czytelnikami podczas 11. Festiwalu Conrada oraz 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

·         « Audubon. Na skrzydłach świata » uznawany jest za jedną z najlepszych komiksowych biografii. W 2018 r. książka otrzymała dwie nominacje do Eisnerów (komiksowych Oscarów). Powieść graficzna Fabiena Grolleau i Jérémiego Royer pokazuje drogę owładniętego pasją człowieka, który stał się jednym z największych badaczy natury w historii. Jego dzieło przetrwało, ale on zapłacił wysoką cenę za jego powstanie.

·         « Darwin. Jedyna taka podróż » (premiera podczas Targów Książki w Krakowie). Ta inteligentna i wciągająca powieść graficzna Fabiena Grolleau i Jérémiego Royer ukazuje losy legendarnego naukowca u progu wielkich odkryć. Bazując na wspomnieniach samego Darwina, sięgając po biograficzne i naukowe źródła, autorzy przedstawiają jego spotkania z obcymi kulturami, fascynację dziką przyrodą, czy znalezienie skamieniałości prehistorycznych gadów.

Jérémie Royer (1979 r.) studiował przez dwa lata grafikę reklamową, później kontynuował naukę w szkole komiksu Saint-Luc w Brukseli. Następnie osiadł w Brukseli, gdzie wraz z dawnymi kolegami ze studiów założył studio Mille. Jest współautorem tworzonych wraz ze scenarzystą Fabienem Grolleau biograficznych komiksów o Jean-Jacques Audubonie oraz Karolu Darwinie.

Współorganizatorami wydarzenia są Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Wydawnictwo Marginesy oraz Doradca ds. akademickich i kulturalnych Walonii-Brukseli w Krakowie. Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie wspiera tę inicjatywę.

Informacje szczegółowe:

Spotkanie z J. Royer w ramach 11. Festiwalu Conrada

Data : piątek 25 października w godz. 18.00 – 19.00

Miejsce: METAFORMA CAFE, ul. Wiślna 11 w Krakowie

Spotkanie otwarte, niebiletowane, do zapełnienia miejsc na Sali.

Prowadzenie: Tomasz Pindel

Spotkanie z J. Royer w ramach 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Data: sobota 26 października w godz. 14.00 – 15.00

Miejsce: Stoisko A69, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9

Spotkanie otwarte, do zapełnienia miejsc na Sali, w ramach wykupionego biletu wstępu na Targi Książki w Krakowie

Prowadzenie Artur Wabik

Autografy J. Royer

Data: sobota 26 października w godz. 15.00 – 16.00

Miejsce: Stoisko A5, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9

Wejście w ramach wykupionego biletu wstępu na Targi Książki w Krakowie

Alexis Haulot © Dargaud

La Délégation Générale Wallonie-Bruxelles à Varsovie vous invite

Dessinateur Jérémie Royer à la 23ème Foire internationale du Livre de Cracovie

et au 11ème Festival littéraire Conrad de Cracovie

Jérémie Royer, le dessinateur des albums « Sur les ailes du monde. Audubon » et « HMS Beagle, Aux origines de Darwin » (publiés en polonais par la Maison d’édition Marginesy) participera au 11ème Festival littéraire Conrad de Cracovie et à la 23ème Foire internationale du Livre de Cracovie.

·         « Sur les ailes du monde. Audubon » est considéré comme l’une parmi les meilleures  BD biographiques. En 2018, cet album a été deux fois nominé aux Prix Eisner (Prix Oscar de la BD). Cette remarquable évocation biographique due à Fabien Grolleau pour le scénario et Jérémie Royer pour le dessin et les couleurs raconte de façon passionnante la vie d’un vrai aventurier embarqué dans une tâche qui nécessiterait plusieurs existences pour être menée à son terme.

·         « HMS Beagle, Aux origines de Darwin » (la première polonaise lors de la Foire du Livre de Cracovie): un jeune scientifique passionné d’Histoire Naturelle s’embarque pour une aventure incroyable sur les mers et terres exotiques. Un petit pas pour lui, un grand bond pour les connaissances humaines, et un salut éternel face à l’obscurantisme.

Jérémie Royer (1979) suit une formation en graphisme publicitaire pendant deux ans. Il décide ensuite de partir à l’école de BD de Saint-Luc à Bruxelles. Un peu plus tard, il créera l’atelier Mille.

En 2016, sort « Sur les ailes du monde, Audubon », un album réalisé avec le scénariste Fabien Grolleau et consacré à l’ornithologue et peintre Jean-Jacques Audubon.

En 2018, le duo se reforme autour d’un album sur le célèbre naturaliste et paléontologue anglais, Charles Darwin dans : « HMS Beagle, Aux origines de Darwin ».

L’événement est organisé par l’Association de la BD de Cracovie, la Maison d’édition Marginesy, et notre agent de liaison académique et culturel pour Wallonie-Bruxelles à Cracovie, avec le soutien de la Délégation générale Wallonie-Bruxelles à Varsovie.

Informations détaillées :

Email: walbru@varsovie.pl

www.walonia-bruksela.pl et www.wallonie-bruxelles.pl

CLAUSE DE NON RESPONSABILITE : http://www.wbi.be/disclaimer

Si vous ne souhaitez plus recevoir cette Lettre électronique, veuillez nous en informer.

CLAUSE DE NON RESPONSABILITE : http://www.wbi.be/disclaimer

Data opublikowania: 22.10.2019