Wszystkie zajęcia zawieszone do 10 kwietnia

Decyzją władz Uniwersytetu Jagiellońskiego od dziś do 10 kwietnia 2020 roku wstrzymuje się na Uniwersytecie Jagiellońskim, łącznie z Collegium Medicum, wszystkie zajęcia dydaktyczne. O wprowadzeniu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a przez to zmniejszających ryzyko epidemii, poinformowało także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Działalność dydaktyczna, prowadzona przez uczelnie nadzorowane przez Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego, została zawiesza na obszarze całego kraju. Dotyczy to kształcenia na studiach I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich, doktoranckich, a także szkół doktorskich oraz zajęć na kursach i szkoleniach organizowanych w ramach uczelni, studiach podyplomowych lub w innych formach.

Aby ograniczyć skutki czasowego zawieszenia zajęć i opóźnień w realizacji programu, rozporządzenie pozwala zastąpić tradycyjne nauczanie zajęciami prowadzonymi zdalnie - nawet jeżeli ten sposób prowadzenia zajęć nie został przewidziany w programie danego kształcenia.

"Podkreślamy, że ograniczenie działalności dydaktycznej w uczelniach i innych podmiotach nie jest równoznaczne z ich zamknięciem. Rektorzy i osoby kierujące innymi podmiotami prowadzącymi kształcenie doktorantów muszą zapewnić ich bieżące funkcjonowanie" - czytamy w komunikacie resortu.

Ograniczenia wprowadzone rozporządzeniem nie wpływają na procedurę wyboru władz uczelni, która powinna być kontynuowana. Ministerstwo zaznacza, że na razie nie przewiduje zmian w kalendarzu rekrutacji na studia.

Data opublikowania: 26.03.2020